Soustředění Fireball

7.9.2016

Na Nechranicích se sešlo 6 zlepšení se chtivých posádek, počet na jeden motorový člun ideální. Dále na vodě byla Jája a Kubou, kteří se střídali na lodích účastníků a přímo jim ukázali co a jak.
Sobota z počátku vypadala prachbídně: absolutní zrcadlo nevěstilo mnoho aktivních jachtařských zážitků. Nicméně i bezvětří jsme zužitkovali k přeměření záklonů a nastavení jedné lodi, která to nutně potřebovala. Ostatní posádky při tom nebyly ochuzeny o výklad co, proč, kdy a jak. Po obědě naskočil předpovědí předpovězený vítr tak se šlo na vodu. V plánu bylo trénovat manévry, nejprve obraty a halzy a postupně přidat točení bójek, vytahování a stahování spinakru. Na vodě jsme strávili cca 3 hodiny a za tu dobu se všechny posádky zlepšili hlavně v halzách s nafouknutým spinakrem. Vítr byl střední zhruba jihozápadní, takže se v místech, kde byla postavená tréninková trať, voda začínala už trochu vlnit.
Po příjezdu z vody a večeři proběhl brífing s rozborem videí pořízených při tréningu. Rozbor postupně přešel do diskuze o dění na vodě, která pozvolně proplynula přes trimm a taktiku k jachtingu všeobecně. Nutno dodat, že všechny posádky brali soustředění zodpovědně a šlo se spát cca po třech pivech (čti: byli jsme unavení ).
Nedělní ráno bylo stejné jako sobotní: zrcadlo od břehu ke břehu. Ale opět vyšla předpověď, lehce po desáté se zvedl vítr a v půl jedenácté, kdy jsme vyjeli na vodu už foukalo krásně a poměrně silně (kolem 8 m/s).
Po krátkém rozježdění (většina posádek si užila lauf se spinakrem v plné hrazdě na krásu a na styl ) začal tréning startů. Na krátkou trať se nám podařilo během 3 hodin odstartovat 23 krát. Na konec tréningu jsme dali dvě delší dvoukolové rozjížďky. Během celého tréningu nebyla nouze o koupele účastníků, z části zapříčiněné chybami v manévrech a z části snahou jet ‚až na krev‘.
Po příjezdu z vody opět brífing závěrečné slovo, vytažení motoráku a vzhůru domů.

 

 

 

Please reload

 

24.05.2020

Please reload

Kemp Nechranice

 

Vikletice 48
438 01, Chbany

Česká Republika

Otevírací doba kempu:

06:00 - 22:00

Mimo tuto dobu je brána i branka uzavřena.

Provozuje Yacht Club CERE, Podolské nábřeží - přístav1, 14700, Praha 4, IČO: 70104565

logo_ekempy_146x105 copy.png
logo-region.png